Testtudatos technikák alkalmazása szupervízióban, coachingban

18/07/2024

Május 31.  - Alapok

Június 1. - Továbblépés    


Testben - Fejben - Egyben

A testben zajló folyamatok bevonása a segítő munkába nagy segítség ahhoz, hogy tartós eredményt érjünk el szupervíziós vagy coaching folyamataink során. De vajon érjük-e, hogy mi zajlik a testben? Értjük-e és tudatosítjuk-e a test jelzéseit. hasznosítjuk-e azokat az információkat, amelyek folyamatosan ott vannak velünk?

Tudásmegosztó workshopra hívom azokat, akik kíváncsiak a testtudatos munka alkalmazásának lehetőségeire szupervízióban, coachingban.

Stephen Porges Polivágusz elmélete adja az alapját ennek a megközelítésnek. Az elmúlt években egyre nagyobb érdeklődéssel olvastam, néztem, tanultam róla, coaching munkámban próbáltam, alkalmaztam. Eddigi tapasztalataim szerint, amikor a testi érzeteket, élményeket bevonjuk a szakmai munkába akkor az elmozdulás mélyebben és tartósabban történik, mint amikor kognitív szinten folyik a munka. Szó szerint kézzel fogható, testben megtapasztalható élményt kap a szupervizált / coachee, melyet később bármikor előhívhat.

A testünk egy csoda. Tart, mozgat, működteti a rendszerünket, … és emlékeket tárol. "A testi megjelenésünk nem csak a jelen állapotunk kifejeződése, … Egy válasz a jelen pillanatra, egy megszilárdult formája az múlt körülményeinek és az ezeken alapuló jövő alakításának egy módja." (Mark Walsh) Amikor figyelmesekké, tudatossá válunk a "jelen" testi állapotára, megjelenésére, akkor nyílik lehetőségünk a jövőben máshogyan, akár szabadabban működni.


Első nap az alapokkal ismerkedünk meg: 

  • Mit jelent az embodiment, amikor "belakjuk a testet"?
  • Mi az idegrendszeri  háttere, mi a Polivágusz elmélet.?
  • Személyes életünkben mikor / hogyan alkalmazzuk?
  • Mikor és hogyan használhatjuk a testtudatos technikákat a segítő folyamatokban? I.

Második nap:

  • Már megszerzett tapasztalatok megbeszélése, megosztása egymással
  • Mikor és hogyan használhatjuk a testtudatos technikákat a segítő folyamatokban? II.
  • Gyakorlás, gyakorlás, ....


Ez egy igazi gyakorlati módszer, csinálni, tapasztalni és ezekre reflektálni kell. Ennek érdekében, az első napot megelőzően 2 héttel, felkészítő, rákészítő, naponta néhány percet igénybe vevő feladatokat kapnak a résztvevők. Ezek elengedhetetlenek ahhoz, hogy a legtöbbet hozzuk ki az együtt töltött időből.

A workshop után 3 héttel tapasztalat megosztó, és a tapasztalatok nyomán felmerülő kérdéseket megbeszélő, online alkalmat tartunk.


Időpont:     2025. május 31.     10:00 - 17:00

                    2025. június 1.        10:00 - 17:00

Helyszín: Budapest, XXII. ker.

A workshop díja: Egy napra 35.000 Ft, mindkét napra 60.000 Ft. 

                               Első napot ismétlőknek az első nap: 20.000 Ft

Jelentkezés: drhidvegizsofi@gmail.com